Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o środkach transportu, którymi możemy udać się w wakacyjną podróż. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób porusza się wylosowany przez nas pojazd: czy lata gdzieś wysoko w chmurach, jeździ po ulicy, torach, a może po chodniku? Czy może pływa po morzach, oceanach bądź jeziorach? Rozmawialiśmy również, o tym, którymi, z tych pojazdów najlepiej udać się w daleką podróż, a które przydadzą nam się na przykład podczas wakacyjnego spaceru.

Wspólnie stworzyliśmy mapę wakacyjnych przygód. Narysowaliśmy na niej zamek z pięknymi księżniczkami, lasem pełnym grzybów, błękitnym jeziorem, wysokimi górami oraz farmą z całą zgrają wiejskich zwierzątek. Na mapie małe Smyki zaznaczyły również, gdzie znajdują się liczne skarby oraz narysowały miejsce, gdzie możemy rozbić biwak. Później pozostało tylko zastanowić się, z kim chcielibyśmy wyruszyć w taką podróż, narysować te osoby we własnoręcznie stworzonym wagonie, a następnie z dowolnej stacji wyruszyć w wakacyjną podróż.
Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, o których musimy pamiętać, by spędzić szczęśliwie wakacje.

Z okazji Dnia Taty przedszkolaki nauczyły się piosenki „Bo tata jest potrzebny” oraz własnoręcznie wykonały laurki dla prawdziwych superbohaterów, czyli własnych tatusiów.

W piątek w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy za cały rok wtrwałej pracy w przedszkolu oraz drobne upominki.

Tym wpisem kończymy naszą roczną relację z zajęć na blogu. Wszystkim rodzicom oraz dzieciom życzymy pełnych słońca, przygód i wzajemnej bliskości wakacji. Niech to będzie czas, po którym powrócicie ze wspaniałymi wspomnieniami. Na czytanie i oglądanie kolejnych relacji na blogu zapraszamy we wrześniu.

Udanych wakacji!!!

W minionym tygodniu przygotowywaliśmy się do nadchodzącej pory roku, jaką jest lato. Nasza uwaga skupiła się przez cały tydzień na tej słoneczne porze roku. Rozmawialiśmy, o tym, z czym kojarzy nam się lato, co lubimy robić latem oraz jak się ubieramy. Zagraliśmy w letnie kalambury, w których pokazywaliśmy czynność, którą możemy wykonywać latem, w ogródku, nad morzem, w górach, czy na placu zabaw. Symbolicznie skompletowaliśmy naszą letnią garderobę, wieszając w kolorowej szafie rzeczy, których nie może zabraknąć podczas wakacji. Rysowaliśmy elementy, które kojarzą nam się z latem na tablicy, a dzieci miały za zadanie odgadnąć, co to jest.
Podczas warsztatów plastycznych wspólnie stworzyliśmy duży, kolorowy latawiec oraz każdy ze Smyków wykonał mniejsze latawce indywidualnie. Wykonanie takiego dużego latawca, wymagało od naszych Smyków wiele pracy oraz zaangażowania, dlatego szkoda byłoby, go nie wykorzystać podczas zabawy na świeżym powietrzu. Mimo mało wietrznej pogodzie na łące, udało nam się unieść latawiec w powietrze i czerpać radość z zabawy.