Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Wyżywienie 

Wyżywienie

banner co w karciePrawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie, prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie, często kształtują późniejsze wybory. Rozpoczynając współpracę z firmą cateringową, dostarczającą do placówki obiady, braliśmy przede wszystkim pod uwagę zdrowie i dobro naszych podopiecznych. 

Rafcatering to firma, która specjalizuje się w przygotowywaniu posiłków dla przedszkoli i żłobków w oparciu o obowiązujące w Polsce normy żywienia dzieci. Firma gwarantuje najwyższą jakość przygotowywanych posiłkówkładzie nacisk na to aby posiłki były smaczne, zdrowe i różnorodne.

 

Śniadania i podwieczorki przygotowywane są w placówce. Są one również zrównoważone odżywczo, bogate w warzywa i owoce, oparte o produkty naturalne, jak najmniej przetworzone i najwyższej jakości.

W przypadku dzieci z alergiami pokarmowymi i nietolerancją pokarmową menu ustalane jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych danego dziecka. 

Możliwość stosowania różnych diet. 

Posiłki wydawane są na talerzach wielokrotnego użytku.