Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Oczyszczacze powietrza 

Oczyszczacze powietrza

skutecznosc oczyszczacza powietrza lightair

 

Smog to problem, który narasta od lat. W okresie jesienno zimowym w naszym mieście coraz częściej przekraczana jest norma zawartości pyłu PM10 i PM2,5 w powietrzu. Te maleńkie szkodliwe cząsteczki powodują problemy zdrowotne.

Każde przedszkole jest idealnymi miejscem, w którym szerzą się również bakterie i wirusy. Dlatego właśnie obydwie nasze placówki wyposażyliśmy w oczyszczacze powietrza lightair. Dzięki temu poprawiamy jakość powietrza wewnątrz sali, co bezpośrednio przekłada się na lepszą koncentrację, zdolność uczenia się i dobre samopoczucie. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, w którym jest zwiększone ryzyko zachorowań wśród dzieci. Ten oczyszczacz powietrza generuje ponad 19 000 000 jonów ujemnych na cm³ bez produkowania ozonu. Na skutek naturalnej cyrkulacji powietrza oraz wzmożonej produkcji tych jonów, ładunek ujemny dociera do wszystkich zakamarków pomieszczenia. Jony ujemne przyczepiają się do szkodliwych cząsteczek powietrza (takich jak pyłki roślin, alergeny, wirusy, roztocza, bakterie, smog), które są naładowane dodatnio. Kolektor oczyszczacza przyciąga te cząsteczki pozostawiając powietrze czystym. Większe skupiska cząsteczek, zanim zostaną wychwycone i zamknięte w kolektorze opadają na podłogę i zostają usunięte przy regularnym odkurzaniu.

W zdrowym środowisku około dwóch trzecich jonów powinno składać się z jonów ujemnych. Człowiek oraz nasze środowisko generuje jony dodatnie tworząc nienaturalne zaburzenie równowagi. Dla przykładu przy wodospadzie cyrkuluje około 50 000 jonów ujemnych na cm³a w biurze jest już ich jedynie 20/cm³.